Kategorie archiwum: Wydarzenia Parafialne

17Lis/19

Zapraszamy chętnych do występu na Adwentówce

Gorąco zapraszamy do zgłaszania się osoby chętne wystąpić w następujących rolach: narratora, zjawy, baby, sołtysa i pastora. Zainteresowanych proszę o kontakt z Kancelarią parafialną po niedzielnym nabożeństwie lub bezpośrednio do Manfreda Centnera.

W tym roku przedstawimy fragment trzyaktowego dzieła pt. „Lutry z Anhaltu”, autorstwa Grzegorza Sztolera. Scenariusz inscenizacji przygotowała Sandra Braksator-Malina.

22Wrz/19

Wprowadzenie nowej Rady Parafialnej przez biskupa diecezji katowickiej

Podczas dzisiejszego nabożeństwa, ks. Marian Niemiec, Biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wprowadził nowo wybraną radę parafialną.  Odebrał od członków rady ślubowanie. Podczas nabożeństwa towarzyszył mu ks. Adam Malina, proboszcz parafii. Jesteśmy jedną aktywnych parafii w diecezji w ocenie naszego biskupa. Życzył on nowo wybranej radzie wielu mądrych decyzji i powodzenia w realizowaniu zadań.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

15Wrz/19

Ogłoszenia parafialne na tydzień 15-22 września 2019 r. (aktualizacja)

Zapraszamy na następne nabożeństwa do naszych kościołów według normalnego porządku (oprócz Hołdunowa, gdzie nabożeństwo rozpocznie się o 11.30). W Szopienicach i w Sosnowcu nabożeństwo odprawi diakon Dorota Obracaj z Katowic.

DataHołdunówSzopieniceSosnowiecMysłowice
22.09.2019 r.
14 Niedziela po Trójcy Świętej
11:30 08:45 11:30 ✟08.30

✟ – Nabożeństwo z Komunią Świętą

Przypominamy, iż wprowadzenie rad parafialnych przez bpa Mariana Niemca odbędzie się w niedzielę 22 września. Początek nabożeństwa w Mysłowicach o 8.30, w Hołdunowie – o 11.30.

Za tydzień od 20-22 września w Suwałkach odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej w Suwałkach. Szczegóły wyjazdu młodzieży pozostają bez zmian.

W ostatni weekend września w Mysłowicach odbędą się 7. Warsztaty Gospel, które zakończą się niedzielnym koncertem finałowym o 18.00. Zapraszamy do udziału czynnego w warsztatach i w koncercie.

Lekcje religii odbywają się według ustalonych terminów. Szczegóły u prowadzących.

Przypominamy o propozycji wycieczki do Torunia, która mogłaby się odbyć listopadzie, w okolicach święta Niepodległości. Mamy już zapisanych chętnych. Uwaga! – wycieczka się odbędzie.

Po wakacyjnej przerwie zaczynamy Spotkania z wiarą. Pierwszy termin to wtorek, 24 września. Zapraszamy.