Kolacja paschalna

” I spożyli Paschę Izraelici, którzy wrócili z wygnania, oraz wszyscy, którzy od nieczystości narodów tego kraju odwrócili się ku nim, by szukać Pana, Boga izraelskiego.” Ezd 6, 21

 

Serdecznie zapraszamy na Paschę – Kolację Sederową.

Uroczysta kolacja sederowa jest spożywana przez Żydów co rok w święto Paschy na pamiątkę wyprowadzenia narodu Izraela z niewoli egipskiej. Jest to ten sam uroczysty posiłek, który spożywał Jezus z uczniami w czasie Ostatniej Wieczerzy.

Podczas kolacji dowiemy się jak wygląda tradycyjny Seder, poznamy jego symbolikę i związek z Wielkanocą.  Ks. Kazimierz Barczuk, pastor i założyciel Misji „Poślij Mnie” wprowadzi nas w charakter tego święta.

Kolacja Sederowa odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godzinie 18:00 w restauracji PINOCY ul. Waryńskiego 35, 43-143 Lędziny ( obok kościoła Ewangelickiego. Mapka MENU > KONTAKTY na stronie internetowej parafii).

Zgłoszenie zbiorowe lub indywidualne powinno zawierać imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz ilość osób zgłaszanych i zostać wysłane na adres  holdunow@luteranie.pl.  Numer kontaktowy  +48 536 057 999.

Koszt udziału w Kolacji Paschalnej wynosi: 60 zł od osoby, kwotę należy wpłacić na konto parafii z dopiskiem” WIECZÓR PASCHALNY” + liczba osób zgłoszonych.

Numer konta bankowego:
ING Bank Śląski S.A. 55 1050 1214 1000 0007 0073 6333

10 marca 2019 r. zamykamy listę osób chętnych na Kolację Paschalną. Można zgłaszać się na listę rezerwową. Chętnych proszę kierować zgłoszenia na adres e-mail parafii: holdunow@luteranie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.